GMINA GOŁDAP. Nieodpowiedzialnym zachowaniem wykazali się dwaj kierowcy, którzy wczoraj na terenie powiatu gołdapskiego wsiedli za kierownicę ciężarowych aut mając orzeczone zakazy prowadzenia pojazdów.

Pierwszego z nich zatrzymali około godziny 9 policjanci z gołdapskiej drogówki podczas wspólnej służby z Inspekcją Transportu Drogowego. Funkcjonariusze patrolujący drogę krajową 65 w Jabramowie zatrzymali do kontroli ciężarowe volvo. Za kierownicą siedział 51-letni mieszkaniec gminy Dubeninki, który nie posiadał przy sobie polskiego dokumentu prawa jazdy. Mundurowi sprawdzili jego dane w policyjnym systemie informatycznym i okazało się, że mężczyzna ma orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez olecki sąd do 2021 roku.

Kolejną nierozważną osobą okazał się być mieszkaniec Sochaczewa, kierujący ciężarową scanią. Policjanci z ełckiej grupy „Speed” zatrzymali auto do kontroli kilka minut po godzinie 18 na drodze wojewódzkiej 650 w Jeziorkach Wielkich. Także w tym przypadku okazało się, że kierujący nie posiada przy sobie prawa jazdy. Po sprawdzeniu wyszło na jaw, że mężczyzna posiada dwa sądowe zakazy prowadzenia pojazdów wydane przez sądy w Wągrowcu i Elblągu. Dalszą podróż kontynuował już jako pasażer.

Teraz obaj mężczyźni będą odpowiadać przed sądem, grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!