GMINA GOŁDAP. 22 lutego mieszkaniec powiatu oleckiego przyjechał w odwiedziny do rodziny na terenie gminy Gołdap. Tam spotkał kilku innych mężczyzn, z którymi razem spożywał alkohol. Nic nie zapowiadało tego, że w nocy któryś z biesiadników nadużyje gościnności. Tak jednak się stało i mężczyzna został okradziony.

Sprawca wykorzystując fakt, iż wszyscy zasnęli, ukradł portfel wraz z pieniędzmi w kwocie 1500 złotych, dokumentami i kartą bankomatową należącą do mieszkańca powiatu oleckiego. Następnie posłużył się nią kilka razy robiąc zakupy za blisko 200 złotych. Transakcji dokonywał zbliżeniowo, co nie wymagało podawania pinu karty ani składania podpisu jej właściciela na potwierdzeniu zakupu.

Po otrzymaniu zgłoszenia gołdapscy policjanci szybko ustalili, że za sprawą kradzieży stoi 24-letni mieszkaniec gminy Gołdap. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, do których się przyznał. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Policjanci przypominają - w przypadku zagubienia bądź kradzieży karty płatniczej należy natychmiast skontaktować się z bankiem i poprosić o jej zablokowanie. Uniemożliwi to ewentualnemu złodziejowi dokonanie zakupów na nasz koszt.

KPP w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!