Trzy zdarzenia drogowe odnotowali w miniony weekend gołdapscy policjanci. Na szczęście nikt w nich nie ucierpiał.

Do pierwszego doszło w sobotę po godz. 20 na parkingu przy ul. Wczasowej w Gołdapi. Będący na miejscu policjanci ustalili, że kierująca toyotą podczas manewru cofania najechała na unieruchomionego volkswagena. 46-letnia kobieta była trzeźwa.

Do kolejnego zdarzenia doszło w niedzielę kilka minut przed godziną 12 na sklepowym parkingu przy ul. Paderewskiego. Kierujący vw transitem opuszczając auto nie zabezpieczył go właściwie, w wyniku czego samochód stoczył się do tyłu i uderzył w zaparkowaną toyotę. 55-letni kierowca był trzeźwi, został przez policjantów pouczony.

Godzinę później na tej samej ulicy doszło do zdarzenia z udziałem audi i forda. Jak ustalili policjanci, kierujący fordem galaxy jadąc ulicą Paderewskiego w kierunku centrum miasta zatrzymał się przed pasami, aby ustąpić pierwszeństwa pieszym. Niestety jadący za nim kierowca audi nie zatrzymał się i uderzył w tył forda, którym podróżowało 6 osób. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Niestety stan trzeźwości sprawcy zdarzenia dawał wiele do życzenia. Jak się okazało, kierowca audi był pijany. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a ze swojego postępowania będzie tłumaczyć się w sądzie.

Policjanci apelują do kierujących o rozwagę i ostrożność, zwłaszcza w obszarze zabudowanym i na placach parkingowych, gdzie dochodzi do wielu niepotrzebnych zdarzeń drogowych.

KPP w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!