Gołdapscy policjanci ustalili tożsamość osób podejrzewanych o znęcanie się nad dwoma mężczyznami. Podpalili im włosy oraz kopali po ciele. Na szczęście obrażenia 59-latka i 62-latka okazały się niegroźne.

W miniony piątek gołdapscy policjanci zostali poinformowani o niepokojącym filmie, który został opublikowany w internecie. Na nagraniu widać grupę nastolatków, którzy w Gołdapi znęcają się nad dwoma mężczyznami m.in. poprzez podpalanie im włosów.

Policjanci natychmiast zaczęli ustalać, kim są osoby zarejestrowane na filmie. Dotarli do osób poszkodowanych, którymi okazali się mężczyźni borykający się z problemem bezdomności. Po rozmowie z policjantami złożyli oni stosowne zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Policjanci szybko ustalili wstępne dane osób, które tego czynu dokonały. Jak się okazało, były to osoby małoletnie w wieku od 13 do 14 lat. Ich tożsamość została potwierdzona wczoraj.

Całość materiałów z prowadzonego w tej sprawie postępowania zostanie przesłana do sądu rodzinnego i to sąd będzie decydował o dalszych losach nastolatków i konsekwencjach, jakie poniosą.