Od północy do godziny 20 na terenie powiatu gołdapskiego strażacy odnotowali 17 zdarzeń spowodowanych silnym wiatrem lub mających bezpośrednio z nim związek. Do działań wyjeżdżali zarówno strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Gołdapi , jak również z Wojskowej Straży Pożarnej JW4808 i druhowie z wielu OSP.

Większość interwencji dotyczyła powalonych na drogi drzew, ale były też inne. W jednym przypadku np. zapewnili osobie potrzebującej energię elektryczną. U mieszkańca gminy Gołdap, który musi korzystać z koncentratora tlenu, nastąpiła przerwa w dostawie prądu. Zadzwonił w związku z tym na 112, a dyspozytor wysłał do niego straż pożarną. Przed około godzinę koncentrator tlenu zasilany był z agregatu prądotwórczego przywiezionego i uruchomionego przez strażaków.

Kilka minut po godzinie 10 w Żytkiejmach wiatr zerwał maszt antenowy, który zamontowany był na dachu szkoły. Spadł on na drogę. Strażacy by usunąć go z jezdni, pocięli go na mniejsze kawałki. Ruch na DW651 przez pewien czas odbywał się wahadłowo.

Po godzinie 10 do dwóch poważnych zdarzeń doszło też w Górnem. Z jednego z budynków gospodarczych wiatr zerwał częściowo dach. Strażacy pomogli zabezpieczyć budynek oraz zboże, które się w nim znajdowało. W innym miejscu wsi drzewo przewróciło się na linię energetyczną, a następnie na dach domu. Strażacy po przyjeździe zabezpieczyli teren. Pracownicy zakładu energetycznego odłączyli prąd. Później przy pomocy hydraulicznego dźwigu samochodowego drzewo zostało zdjęte z budynku.