Podczas minionego weekendu policjanci gołdapskiej komendy policji pracowali na miejscu trzech zdarzeń drogowych. Funkcjonariusze zatrzymali też jednego nietrzeźwego kierującego oraz kierowcę bez uprawnień.

Do pierwszego zdarzenia doszło w piątek po godzinie 20:20 w Baniach Mazurskich. Kierowca volkswagena w trakcie wykonywania manewru wymijania zderzył się z kierującą kią. Jak się okazało, 61-latek był pijany. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna stracił już prawo jazdy, a ze swojego postępowania będzie tłumaczyć się przed sadem.

W sobotę kilka minut po godzinie 15 w Jabłońskich policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli daewoo. Podczas sprawdzania w policyjnych systemach okazało się, że 35-letni kierowca ma cofnięte uprawnienia do kierowania. Dokument został mu zatrzymany za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna odpowie za przestępstwo z art. 180a Kodeksu karnego.

Do innego poważnie wyglądającego zdarzenia doszło w niedzielę około godziny 11 na drodze wojewódzkiej nr 651 w gminie Dubeninki. Na trasie Lenkupie-Żerdziny kierujący oplem nie dostosował prędkości do warunków drogowych, w wyniku czego wpadł w poślizg, zjechał z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Na szczęście nic mu się nie stało. 30-latek jechał sam, był trzeźwy. Został ukarany mandatem.

Tego samego dnia około godziny 12:35 w Konikowie kierujący toyotą uderzył w sarnę, która wybiegła wprost przed auto. W zdarzeniu ucierpiało jedynie zwierzę, którym zaopiekował się lekarz weterynarii.

W związku z opadami śniegu i pogorszeniem się warunków drogowych policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagę podczas jazdy.

KPP w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!