Informację o nietrzeźwym kierującym dyżurny gołdapskiej policji otrzymał wczoraj około godziny 13:40. Zgłaszający poprosił o pilny przyjazd policjantów do jednej z miejscowości na terenie powiatu gołdapskiego, gdzie ujął nietrzeźwego kierowcę. Natychmiast na miejsce pojechali policjanci drogówki.

Na miejscu ustalili, że w Baniach Mazurskich kierujący volkswagenem 47-latek wyprzedzał jednocześnie kilka pojazdów, w wyniku czego jadący z naprzeciwka kierowca toyoty by uniknąć kolizji zjechał na pobocze. Tylko refleks i zdrowy rozsądek kierowcy toyoty zapobiegł tragedii i skończyło się na obtarciach pojazdów.

Po zdarzeniu kierujący volkswagenem nie zatrzymał się i kontynuował jazdę. Zatrzymał się dopiero przy jednym ze sklepów. Kiedy zgłaszający podszedł do kierującego volkswagenem i wyczuł od niego alkohol, natychmiast zadzwonił  na numer alarmowy i poczekał na przyjazd mundurowych. Policjanci zbadali stan trzeźwości 47-latka. Okazało się, że w wydychanym powietrzu miał ponad 3 promile alkoholu. 

Teraz 47-letni mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Karą za tego typu przestępstwo jest pozbawienie wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

KPP w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!