Okres przedświąteczny, a także same święta były dla policjantów dniami wytężonej służby. Nad bezpieczeństwem czuwała zwiększona liczba funkcjonariuszy. Policyjne działania rozpoczęły się w piątek i trwały do poniedziałku. W tym czasie szczególną uwagę zwracano na bezpieczeństwo osób podróżujących, respektowanie przepisów ruchu drogowego, szczególnie na przestrzeganiu ograniczeń prędkości i stan trzeźwości kierujących.

Od piątku do poniedziałku miały miejsce trzy niegroźne zdarzenia drogowe , w tym jedna stłuczka parkingowa. Ponadto jeden nieodpowiedzialny kierowca zdecydował się na prowadzenie pojazdu po alkoholu. Policjanci drogówki odnotowali 30 wykroczeń drogowych, z czego aż 21 to przekroczenia dozwolonej prędkości.

Policjanci interweniowali łącznie 47 razy. Głównie były to interwencje wobec osób, które popełniały wykroczenia porządkowe polegające na spożywaniu alkoholu w miejscu publicznym oraz zakłóceniu porządku publicznego. W 5 przypadkach za popełnione wykroczenia osoby ukarano mandatem karnym, a w 4 sprawy będą miały swój finał w sądzie. W policyjnym areszcie mundurowi zatrzymali pięć osób. Cztery z nich trafiło do wytrzeźwienia, a jedna do wyjaśnienia sprawy.

W minioną sobotę kilka minut po godzinie 22 w Boćwince policjanci zatrzymali do kontroli drogowej osobowe bmw. Kierowca był trzeźwy i posiadał wymagane uprawnienia. Podczas interwencji nie uszło ich uwadze nerwowe zachowanie jednego z pasażerów. W trakcie szczegółowej kontroli policjanci znaleźli przy nim dwa strunowe woreczki z białą substancją. Podejrzany 21-latek został zatrzymany do wyjaśnienia i noc spędził w policyjnym areszcie. Narkotyki zostały zabezpieczone i zostaną poddane specjalistycznym ekspertyzom. Policjanci wyjaśniają wszelkie okoliczności tego zdarzenia w trakcie prowadzonego dochodzenia.

W poniedziałek w godzinach nocnych policjanci patrolujący ulice Gołdapi zauważyli kierowcę audi, który prowadził pojazd bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Postanowili zatrzymać go do kontroli, lecz mężczyzna zignorował ich polecenia i zaczął uciekać. Kierowca swoje auto porzucił w Gołdapi na Promenadzie Zdrojowej. Po kilku minutach wpadł jednak w ręce policjantów. Szybko okazało się, że niezapięte pasy to dopiero początek. Od 30-latka wyczuwalny był alkohol. Mężczyzna został zatrzymany i prosto z ulicy trafił do policyjnego aresztu.

KPP w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!