Kolejny raz mając na uwadze bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów czyli tych użytkowników dróg, którzy w żaden sposób nie są chronieni, gołdapscy policjanci przeprowadzili własne działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. W środę policjanci ruchu drogowego bacznie przyglądali się zachowaniom kierowców w stosunku do pieszych, a także zwracali uwagę na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych.

Policjanci ujawnili 5 wykroczeń popełnionych przez pieszych. Czterech użytkowników drogi przekroczyło jezdnię w miejscu niedozwolonym, natomiast jedna osoba spacerowała nieprawidłową stroną drogi. Ponadto mundurowi byli też świadkami wykroczenia popełnionego przez kierującego pojazdem wobec pieszego, który to nie ustąpił mu pierwszeństwa podczas przechodzenia przez jezdnię. Za popełnione wykroczenia kierowca oraz piesi zostali ukarani mandatami karnymi.

Apelujemy nie tylko do kierowców, ale również tych niechronionych uczestników ruchu drogowego o rozsądek na drodze. Przypominamy, że pieszych obowiązują zasady szczególnej ostrożności i ograniczonego zaufania. Bez względu na posiadane pierwszeństwo zaleca się, aby pieszy pamiętał o dokładnej obserwacji pojazdów i przekroczeniu jezdni po upewnieniu się, czy kierowca prawidłowo reaguje na jego obecność na drodze. Natomiast kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia powinien zmniejszyć prędkość i zwiększyć uwagę.

KPP w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!