W miniony piątek około godziny 10:00 do oficera dyżurnego gołdapskiej komendy policji zadzwoniła osoba, która poinformowała o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierującego. Zgłaszający jadąc drogą wojewódzką 651 z Gołdapi w kierunku Dubeninek zwrócił uwagę na kierującego junakiem, którego styl jazdy wskazywał na to, że może on prowadzić pojazd znajdując się pod działaniem alkoholu. Świadek natychmiast podjął decyzję o sprawnym wyprzedzeniu jednośladu i spowodowaniu jego zatrzymania. Mężczyzna odebrał mu kluczyki uniemożliwiając dalszą niebezpieczną jazdę, a na miejsce wezwał patrol policji.

Policjanci natychmiast pojechali na miejsce. Przeprowadzili badanie stanu trzeźwości, które potwierdziło podejrzenia zgłaszającego. 57-letni sprawca interwencji wydmuchał blisko 2,5 promila alkoholu. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości Kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoką grzywnę.

Policjanci kierują słowa uznania dla obywatelskiej postawy zgłaszającego. Dzięki odwadze i wzorowej postawie świadka zdarzenia najprawdopodobniej nie doszło do nieszczęścia na drodze. Pamiętajmy! Kiedy zauważymy kierującego, wobec którego mamy podejrzenie, że może on znajdować się w stanie nietrzeźwości – reagujmy! Nie pozwólmy, aby doszło do tragedii i zadbajmy w ten sposób o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego.

KPP w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!