24 września około godziny 23 policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego zatrzymali do kontroli pojazd, którego tor jazdy wydał się mocno podejrzany. W trakcie czynności kierowca i jego pasażer zachowywali się nerwowo. Podczas legitymowania 42-letni kierujący nagle odrzucił na pobliski trawnik niewielki przedmiot. Jak się okazało, było to pudełeczko z białym proszkiem. Podczas przeszukania policjanci znaleźli w pojeździe oraz w skarpecie 32-letniego pasażera susz roślinny. Z uwagi na podejrzenie kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających od kierującego pobrano krew celem poddana szczegółowej ekspertyzie.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani do wyjaśnienia sprawy. Dalsze czynności procesowe w tej sprawie realizowali policjanci wydziału kryminalnego. Śledczy podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych 32-latka zabezpieczyli ponad 150 gram białego proszku, blisko 30 gram suszu roślinnego oraz kilka donic z konopiami indyjskimi oraz sprzęt do uprawy marihuany.

Teraz zostanie wszczęte dochodzenie mające na celu szczegółowe wyjaśnienie okoliczności posiadania jak i uprawy narkotyków. Mężczyznom za ich posiadanie grozi kara 3 lat pozbawienia wolności.

KPP w Gołdapi

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!