Funkcjonariusze Straży Granicznej z Gołdapi rozpracowali międzynarodową, zorganizowaną grupę przestępczą, zajmującą się przemytem papierosów. Już wkrótce przed sądem stanie 25 osób podejrzanych o ten nielegalny proceder.

Grupa działała od wiosny 2008 roku w powiecie gołdapskim, oleckim i suwalskim. Według szacunku Straży Granicznej, do listopada 2009 roku, mogła rynek papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy o wartości prawie 7mln złotych. Pod koniec września br. Prokuratura Rejonowa w Olecku skierowała akty oskarżenia przeciwko podejrzanym do Sądu Okręgowego w Olsztynie.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

 

Dwunastu obywatelom Polski w wieku od 22 do 54 lat przedstawiono zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, sprowadzania, posiadania, przewożenia i nabywania wyrobów akcyzowych oraz nielegalnego wielokrotnego przekroczenia granicy RP. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Wśród podejrzanych jest także 25-letni mężczyzna, który prawdopodobnie kierował nielegalnym procederem. Jemu grozi 10 lat pozbawienia wolności.