16 września uczniowie klasy 1a i 2a ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich uczestniczyli w lekcji muzealnej przeprowadzonej w Izbie Regionalnej „Muzeum Ziemi Gołdapskiej im. M. M. Ratasiewicza”. Poprowadziła ją filatelistka Zofia Nawrocka.

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi i posterunku w Dubeninkach kontynuują spotkania z uczniami szkół na terenie powiatu gołdapskiego w ramach akcji ph. „Bezpieczna droga do szkoły”.

Policjanci gołdapskiej komendy wraz z rozpoczęciem roku szkolnego spotykają się cykliczne w szkołach z uczniami, nauczycielami i rodzicami. Celem takich spotkań jest zapewnienie wszystkim bezpieczeństwa oraz utrzymanie porządku publicznego w placówkach oświatowo-wychowawczych.

Pięciolatki z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Gołdapi były z wizytą w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gołdapi.

Zakończenie roku szkolnego to wspaniała uroczystość, która pozostaje na długo w naszej pamięci. W tym wyjątkowym dniu młodsze klasy ze szkoły w Boćwince przygotowały ósmoklasistom pewną niespodziankę.

Wczoraj ósmoklasiści, a dziś młodsze dzieci w Szkole Podstawowej nr 5 w Gołdapi pożegnały się swoimi nauczycielami i zaczęły wakacje. Uroczyste zakończenie nauki w bieżącym roku szkolnym odbyło się w hali OSiR.

15 czerwca w naszej szkole zorganizowaliśmy „Dzień grecki”, mający na celu przybliżenie wiedzy o kraju, do którego uczniowie naszej szkoły wyjadą w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów”.

Dzieci z zerowego oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi wzięły udział w pikniku rodzinnym, który odbył się w Lesie Kumiecie pod wiatą edukacyjną Nadleśnictwa Gołdap.

6 czerwca w ramach lekcji przyrody uczniowie klas 4a i 4b ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich mieli możliwość obcowania z piękną przyrodą podczas zajęć terenowych w Puszczy Rominckiej.

Z okazji Dnia Dziecka przedszkolaki i pierwszaki z Boćwinki wybrały się na wycieczkę, której główną atrakcją był rejs statkiem „Dźwina” po jeziorze Kisajno.

W Szkole Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki odbyły się zajęcia dotyczące udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, które prowadzili żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej oraz Zbigniew Kasperuk. Wzięli w nich udział uczniowie klas czwartych oraz 8c.

29 maja 42 uczniów pod opieką 7 nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi wyruszyło na dwa tygodnie do nadmorskiej miejscowości Cattolica we Włoszech. Poznają tam włoskich rówieśników, doskonalą umiejętności językowe oraz zwiedzają słoneczną Italię.

1 czerwca w Szkole Podstawowej im. Michała Kajki w Grabowie obchodziliśmy Dzień Dziecka. Niestety, pogoda nie sprzyjała grom i zabawom na świeżym powietrzu, więc impreza odbyła się w sali gimnastycznej.