22 października 2021 roku to bardzo ważna data dla uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi . W tym dniu odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania pierwszoklasistów na uczniów.

Od dziś lekcje Szkole Podstawowe w Galwieciach odbywają się w sposób zdalny. Stacjonarne zajęcia zostały zawieszone. Powodem są wykryte zachorowania na covid-19.

Z końcem ubiegłego miesiąca uczniowie klas 7d i 7f ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi pod opieką wychowawczyń udali się na wycieczkę do Supień. Były to bardzo intensywne dwa dni obfitujące w zajęcia integrujące zespoły klasowe.

15 października uczniowie klasy 2b ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi postanowili uczcić Światowy Dzień Owoców i Warzyw przygotowując sałatkę owocową.

Po półtorarocznej przerwie ruszyła kolejna edycja PGE Turnieju Maszyn Wodnych, którego organizatorem jest Piaseczyńska Fundacja Ekologiczna oraz fundacja PGE. 19 października uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich wzięli udział w eliminacjach regionalnych w Siedlcach.

8 października dzieci z klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 1 w Gołdapi złożyły ślubowanie i stały się pełnoprawnymi uczniami tej szkoły.

Uczniowie klasy 8a ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi noc z 8 na 9 października spędzili w szkole.

11 października w klasie 3a Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi obchodziliśmy wyjątkowy "Dzień Dziewczyn". Najpierw bawiliśmy się świetnie z fotografowaniem w „ananasowej” fotoramie, a następnie dziewczynki otrzymały personalizowane pamiętniki.

8 października 5-latki C z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Gołdapi wybrały się z wizytą do gołdapskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Olsztynie.

Z okazji „Święta Drzewa” w Przedszkolu Samorządowym nr 1 zaproszony pracownik Nadleśnictwa Gołdap Adam Wasilewski odwiedził każdą grupę, w której przeprowadził zajęcia związane z tematyką drzew.

7 października w Przedszkolu Samorządowym nr 1 w Gołdapi przy współpracy  z Powiatową Państwową Strażą Pożarną odbyły się ćwiczenia w zakresie praktycznego sprawdzenia organizacji oraz warunków ewakuacji w przedszkolu.

29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Czytanie książek to nie tylko ciekawa forma spędzania wolnego czasu, to zdobywanie nowej wiedzy, rozwijanie wyobraźni, wzbogacanie słownictwa, ale przede wszystkim głośne czytanie dzieciom to budowanie silnej więzi emocjonalnej.

28 września przedszkolaki z SP w Boćwince obchodziły „Dzień Jabłka” oraz zebrały plony ze szkolnego ogrodu.

22 września uczniowie klasy 2A Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi odbyli pierwszą w tym roku szkolnym dogoterapię.