Bibliotekę Publiczną w Gołdapi odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Drugoklasiści wzięli udział w zajęciach pt. „Droga książki od autora do czytelnika”, zaś trzecioklasiści wzięli udział w lekcji programowania.

Dzięki programom edukacyjnym wśród dzieci kształtowane są prawidłowe postawy zdrowotne, dlatego przedszkolaki z grup 5- i 4-latków z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Gołdapi uczestniczyły w zajęciach w ramach programu „Czyste powietrze wokół nas”.

W Szkole Podstawowej nr 5 w Gołdapi został też zorganizowany konkurs ekologiczny "Drugie życie śmieci". Zwycięzcami zostali Michał Niestieruk i Adam Dębowski.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Zdrowia Roślin, pięciolatki „C” z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Gołdapi wybrały się na zajęcia przyrodnicze do gołdapskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Olsztynie.

Biedronka siedmiokropka była tematem zajęć, które 10 maja przeprowadziła w Szkole Podstawowej nr 5 w Gołdapi w klasie 2B Renata Wójcik.

W bieżącym tygodniu w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Gołdapi odbywa się finał ogólnopolskiego konkursu „Sprawny w zawodzie 2022”. Bierze w nim udział 16 zespołów z placówek OHP ze wszystkich województw w Polsce.

Dzieci z grupy pięciolatków B z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Gołdapi wzięły udział w obchodach Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej, które odbyły się dziś w centrum Gołdapi.

22 kwietnia w Międzynarodowym Dniu Ziemi, uczniowie klas 0-3 ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Gołdapi przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji „Sprzątamy dla Polski”. Uczniowie sprzątali tereny zielone wokół szkoły, place zabaw, parki oraz skwery.

Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Gołdapi we współpracy z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Gołdapi zorganizowało kurs baristy dla uczestników praktycznej nauki zawodu w kierunku kucharz.

27 kwietnia w Przedszkolu Samorządowym nr 1 w Gołdapi odbyły się matematyczne łamigłówki. Tego dnia sale zamieniły się w komnaty, a dzieci ze wszystkich grup rozwiązywały zadania matematyczne.

Dwoje uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi osiągnęło bardzo wysokie wyniki w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Warmińsko-Mazurskie Kuratorium Oświaty w Olsztynie.

Z okazji tak bardzo ważnego święta na znak przyjaźni i szacunku oraz wyrażając pragnienie, aby wspólny dom, na którym żyjemy był czysty, zdrowy i piękny, dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Gołdapi ubrały się na zielono i niebiesko.

W Szkole Podstawowej nr 5 w Gołdapi był realizowany projekt „Matematyka po szkole fika”. Przedsięwzięcie to rozpoczęło się 14 marca w święto liczby Pi. W projekcie zaangażowana była cała społeczność szkoły.

11 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi odbył się wiosenny kiermasz. Jak zwykle uczniowie i ich wspaniali rodzice bardzo się do niego przygotowali.

7 kwietnia obchodzony był Światowy Dzień Zdrowia oraz Dzień Pracownika Służby Zdrowia. Z tej okazji uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Gołdapi w ramach małego samorządu uczniowskiego odwiedzili szkolny gabinet stomatologiczny oraz szkolny gabinet pielęgniarki.

Wielkanoc to najważniejsze i najradośniejsze święto chrześcijańskie. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Gołdapi poczynili gorliwe przygotowywania do zbliżających się świąt.

W Szkole Podstawowej nr 3 W Szkole Podstawowej nr 3 w Gołdapi odbyło się polowanie na wielkanocne jajka. Zabawa wywołała wielki entuzjazm i radość uczniów.

Każdy przedszkolak wie, że sport w życiu jest bardzo ważny. W trosce o zdrowy tryb życia i kultywowanie tradycji sportowych oraz dobrą zabawę, zorganizowany został przez Szkołę Podstawową nr 3 oraz UKS „Trójka” Gołdap Wiosenny Turniej Sportowy „Kwiecień plecień”.