W dniach 24-25 czerwca w Przedszkolu Samorządowym nr 1 w Gołdapi dzieci z grup 5-latków A, B oraz C wraz z rodzicami, wychowawczyniami oraz panią dyrektor uczciły pożegnanie z przedszkolem.

Ostatni tydzień przed wakacjami uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi poświęcili m.in. powtórzeniu zasad bezpiecznego zachowania w czasie zbliżającej się przerwy letniej od nauki.

GOŁDAP. Przed zakończeniem roku szkolnego klasa 2b z SP2 wyruszyła na pierwszą od półtora roku wycieczkę. Celem było safari w Zatykach.

BOĆWINKA. W Szkole Podstawowej w Boćwince odbył się Międzyprzedszkolny Konkurs Plastyczny „Super rodzina”. Miał na celu zwrócenie uwagi na jakość relacji w rodzinie i pokazanie ich znaczenia dla dziecka i rodziców.

GOŁDAP. W czerwcu bibliotekarki ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi przeprowadziły kilka akcji mających na celu danie niepotrzebnym, nieaktualnym lub częściowo zniszczonym książkom drugiego życia.

GOŁDAP. W ramach zbliżającego się końca roku szkolnego dzieci z grupy "Żółwiki" wybrały się do restauracji na pyszne desery lodowe. Celem wycieczki było uwrażliwienie dzieci na kulturalne zachowanie się w restauracji.

GOŁDAP. 17 czerwca przy Szkole Podstawowej nr 3 w Gołdapi odbył się kiermasz charytatywny kuchni amerykańskiej. Jego celem było przede wszystkim zebranie środków finansowych na działania pomocowe Polskiej Akcji Humanitarnej w Afryce tj. wsparcie dla mieszkańców Sudanu Południowego.

BOĆWINKA. Klasa ósma ze szkoły w Boćwince w ramach zajęć z wychowawcą uczestniczyła w programie Polskiej Akcji Humanitarnej „Godziny Wychowawcze ze Światem”.

GOŁDAP. Korzystając ze sprzyjającej aury, aby nadrobić zaległości w aktywności fizycznej, uczniowie klasy 3c Szkoły Podstawowej nr 3 wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę rowerową pod Piękną Górę.

GOŁDAP. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 uczestniczyli w Programie Edukacyjnym Szkoła Przyjazna Wodzie „Aktywni Błękitni” organizowanym przez PGW Wody Polskie. Miał on nauczyć dzieci racjonalnego gospodarowania zasobami wody i bezpiecznego z niej korzystania. W ramach programu uczniowie brali udział w spektaklach, specjalnych lekcjach oraz konkursach.

GOŁDAP. Uczniowie klasy 4a Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi wybrali się w środę pod opieką wychowawczyni i jednej z mam na długi spacer, który zakończył się pod Piękną Górą.

GOŁDAP. 15 czerwca uczniowie klas 6a i 6b wraz z wychowawcami: Małgorzatą Sojko i Mariuszem Strechą oraz opiekunkami: Jadwigą Kowalewską i panią Wiolettą Pietrołaj wybrali się na wycieczkę rowerową.

GOŁDAP. W Przedszkolu Samorządowym nr 1 w Gołdapi odbył się konkurs plastyczny pt. „A to Polska właśnie!". Jego celem było uwrażliwienie na piękno, bogactwo i różnorodność przyrody Polski, jak również promowanie patriotyzmu i wzmacnianie poczucia tożsamości narodowej.

GOŁDAP. Okazuje się, że lektury nie muszą być nudne! Jeszcze niedawno uczniowie klasy 4a Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi prezentowali w bibliotece lapbooki na temat „Mikołajka”, a już po omówieniu książki Andrzeja Maleszki pt. „Magiczne drzewo. Czerwone krzesło” przygotowali z różnych materiałów mniejsze i większe krzesła.

GOŁDAP. W listopadzie i grudniu czyli w czasie nauki zdalnej klasa 2b ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Gołdapi wzięła udział w Misji 2 - „Kraina odpadów” Planety Energii. Tuż przed Dniem Dziecka do szkoły dotarła wielka paczka dla 2b.

GOŁDAP. W ramach projektu „Gołdap w Europie” 64 uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Gołdapi kształcących się w zawodach: technik obsługi turystycznej, technik informatyk, technik logistyk, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz sprzedawca, kucharz, weźmie udział w trzytygodniowych stażach zawodowych we Włoszech.

GOŁDAP. W Międzynarodowym Dniu Dziecka w każdym miejscu na świecie najważniejsze są dzieci. Od rana na nasze dzieci w przedszkolu czekało mnóstwo atrakcji przygotowanych przez wychowawców.

BOĆWINKA. Dzięki wspólnym działaniom naszych uczniów, szkolny ogród jest coraz piękniejszy. Uczniowie naszej szkoły sadzili ziemniaki, cebulkę, oraz siali swoje ulubione warzywa.


GOŁDAP. 17 maja uczniowie klas 6c i 8b poprzez platformę Zoom połączyli się z dr Julią Jarosławską, aby dowiedzieć się słodko-gorzkiej prawdy o fruktozie.

GOŁDAP. Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Gołdapi zaprasza do wzięcia udziału Międzyszkolnym Konkursie Informatycznym „Gra komputerowa o Gołdapi w języku Scratch”. Skierowany on jest do uczniów klas 4-7 szkół podstawowych.


Czytaj też:

"Dzień Czerwonego Kapturka" w bibliotece

17 lipca Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprosiła najmłodszych do wypożyczalni dla dzieci, gdzie odbył się warsztat plastyczny z okazji zbliżającego się „Dnia Czerwonego Kapturka”.

Więcej…

Spotkanie z polską i ukraińską kulturą ludową

1 sierpnia odbędą się "Zażynki w Lisach". Przypomnieć one mają, jak nasi przodkowie rozpoczynali żniwa w Polsce i na Ukrainie. Dawniej wiązało się z tym wydarzeniem wiele tradycji, obyczajów, zabaw. 

Więcej…

"Zabij to i wyjedź z tego miasta" w MKF

28 lipca odbędzie się kolejne spotkanie małomiasteczkowego klubu filmowego.

Więcej…

Monodram „Słoń”

W miniony piątek Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprosiła mieszkańców do sali widowiskowej domu kultury na monodram „Słoń”.

Więcej…

Wykonawca odstąpił od umowy dot. budowy zakładu

Wykonawca powstającego w strefie uzdrowiskowej zakładu przyrodoleczniczego złożył wczoraj w Urzędzie Miejskim w Gołdapi oświadczenie o odstąpieniu od zawartej umowy z przyczyn leżących po stronie gminy (zamawiającego). Burmistrz Tomasz Luto nie chce na razie tego komentować.

Więcej…

Spotkanie z literaturą afrykańską

16 lipca w gorące popołudnie w Bibliotece Publicznej w Gołdapi odbyło się spotkanie dyskusyjnego klubu książki. Tym razem przedmiotem rozmów była książka Chinua Achebe „Wszystko rozpada się”.

Więcej…

Zdobyliśmy Tarnicę

Bieszczady powitały nas deszczem. Cóż, taka tradycja. Od 12 lipca harcerze z 2 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Aves” są na obozie w Woli Michowej.

Więcej…

Dni Gołdapi okiem policjantów

W trakcie minionego weekendu podczas Dni Gołdapi na terenie powiatu gołdapskiego policja nie odnotowała poważniejszych zdarzeń, natomiast ponownie nie popisali się kierowcy usiłujący jeździć na podwójnym gazie.

Więcej…

Zatrzymani rowerzyści z powiatu gołdapskiego

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gołdapi zatrzymali trzech rowerzystów. Dwóch było pijanych.

Więcej…

Nasiona konopi indyjskich kupiła w sklepie

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Węgorzewie na jednej z posesji w powiecie giżyckim ujawnili 37 krzaków konopi indyjskich. 80-letnia właścicielka roślin odpowie za ich uprawę.

Więcej…

Zderzenie samochodu i motocyklu

Do zderzenia motoru i samochodu doszło około kwadransa przed godziną 23 na skrzyżowaniu ul. Królewieckiej i Armii Krajowej z pl. Zwycięstwa.

Więcej…

Volkswagen na dachu, kierowcy brak

Kto kierował volkswagenem passatem, który dachował i został porzucony na przecięciu ul. Żeromskiego i drogi gruntowej biegnącej po dawnym nasypie kolejowym łączącym Gołdap z Węgorzewem, będą musieli ustalić gołdapscy policjanci.

Więcej…

Złodzieje zatrzymani na gorącym uczynku

Gołdapscy policjanci z wydziału kryminalnego podczas przeprowadzonej zasadzki przyłapali na gorącym uczynku trzech mężczyzn na próbie włamania i kradzieży różnych elementów z kopuły wiatraka na terenie elektrowni wiatrowej w Kozakach.

Więcej…

Od 23 lipca kolejna odsłona tarczy

Przedsiębiorcy prowadzący sklepiki szkolne, piloci wycieczek i przewodnicy turystyczni, którzy ponieśli straty z powodu pandemii, będą mogli ubiegać się o zwolnienie z opłacania składek oraz świadczenie postojowe.

Więcej…

Bartek Szuliński sportowcem roku w SP5

Udana współpraca Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi z Akademią Piłkarską 2017 Gołdap przyniosła kolejne efekty.

Więcej…

Tenisowe zawody w Sokółce

20 czerwca odbył się otwarty turniej tenisa stołowego o puchar burmistrza Sokółki. Gołdapianie wywalczyli kilka miejsc na podium zawodów.

Więcej…

Piłkarze na konsultacji szkoleniowej w Ostródzie

Doceniając bardzo dobrą pracę szkoleniową trenerów oraz coraz większą ilość piłkarzy i piłkarek uczęszczających na nasze zajęcia, trenerzy Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej zaprosili 3 piłkarzy Akademii Piłkarskiej 2017 Gołdap na konsultację szkoleniową w Ostródzie.

Więcej…

Ultramaraton kolarski "Pierścień Tysiąca Jezior"

Dziś i jutro odbywa się ultramaraton kolarski "Pierścień Tysiąca Jezior". Trasa liczy 610 kilometrów, a przebiega przez malownicze tereny Warmii, Mazur i Suwalszczyzny, w tym przez Gołdap.

Więcej…

Rominta pozostaje w okręgówce

GOŁDAP. Rominta Gołdap nie poradziła sobie z zespołem Pisa Primavera Barczewo w dwóch spotkaniach barażowych o IV ligę. 26 czerwca przegrała na wyjeździe 1:2, dziś na stadionie w Gołdapi uległa 0:1.

Więcej…

Piłkarze Nord-Ost z pucharem dyrektora OSiR

GOŁDAP. 27 czerwca na stadionie miejskim odbył się turniej piłki nożnej „szóstek” o puchar dyrektora OSiR. Rywalizowało 7 zespołów, zwycięzcą została drużyna Nord-Ost Gołdap.

Więcej…

Zakończenie sezonu w akademii piłkarskiej

GOŁDAP. Na sportowo zakończył się sezon w Akademii Piłkarskiej 2017 Gołdap. Jak co roku ostatni trening przed wakacjami był pojedynkiem piłkarskim pomiędzy rodzicami a dziećmi ze wszystkich grup treningowych.

Więcej…