GOŁDAP. W marcu w Szkole Podstawowej nr 5 w Gołdapi był realizowany projekt „Święto Matematyki”. Jest to szczególny miesiąc, gdyż przypadają trzy nietypowe święta: Dzień Polskiej Statystyki, Dzień Matematyki oraz Dzień Liczby Pi.

GOŁDAP. W akcie solidarności z osobami cierpiącymi na autyzm, wszystkie dzieci, nauczyciele i pracownicy z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Gołdapi "zaświecili się" dziś na niebiesko ubierając w tym kolorze.

GOŁDAP. Przyszedł czas, aby nasze przedszkole zamieniło się w scenę teatralną. W trudnych czasach pandemii staramy się funkcjonować normalnie i każda grupa przygotuje przedstawienie, które cyklicznie będziemy zamieszczać na stronie naszego przedszkola oraz w lokalnych mediach.

GOŁDAP. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Gołdapi jak co roku uczestniczyli w akcji „Wielkanocna Kartka dla Bohatera”.

GOŁDAP. Mały Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich wyszedł z inicjatywą stworzenia „Piątkowego - 5 Węża”.

GOŁDAP. 25 marca w Szkole Podstawowej nr 5 odbył się konkurs układania puzzli. Dzieci z grupy 0b w dwuosobowych drużynach miały za zadanie w jak najkrótszym czasie ułożyć obrazek składający się ze 100 elementów.

GOŁDAP. 22 marca w Szkole Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Gołdapi  obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. Włączyliśmy się w kampanię edukacyjną Polskiej Akcji Humanitarnej „Daj Znak Wodny!”.

GOŁDAP. Laura Krzemińska została laureatką Wojewódzkiego Konkursu z Języka Niemieckiego w roku szkolnym 2020/21, organizowanego przez Warmińsko- Mazurskiego Kuratora Oświaty w Olsztynie.

GOŁDAP. Uczennica klasy 8b Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi Zuzanna Rawinis zdobyła tytuł finalistki tegorocznej edycji Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Olsztynie.

GOŁDAP. Podczas zimowych miesięcy uczniowie klas 2b i 2c ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi realizowali zadania z II modułu Międzynarodowego Projektu Czytelniczego „Czytamy z klasą – lekturki spod chmurki” pt. „Mała chmurka w krainie śniegu”.

GOŁDAP. Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego wpisały się do tradycji Szkoły Podstawowej nr 1 w Gołdapi. Od kilku lat promujemy to święto, aby przypomnieć, jak ważny jest szacunek do języka ojczystego i dbałość o jego przetrwanie.

GOŁDAP. Profilaktyka zagrożeń i szeroko rozumiane bezpieczeństwo było celem pogadanek, jakie z uczniami klas 1-3 ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi przeprowadziła dzielnicowa asp. Marta Anuszkiewicz. Ze względu na panującą w kraju pandemię, tym razem zajęcia odbyły się online.

BOĆWINKA. Aby tradycji stało się zadość, przedszkolaki pożegnały zimę oraz z marzanną i śpiewem powitały wiosnę.

GOŁDAP. Dzień św. Patryka wypada 17 marca. Jest to święto irlandzkie o wymiarze narodowo-religijnym. Święty Patryk to patron tego kraju. Dzień św. Patryka obchodzony jest jednak nie tylko w Irlandii, ale również w wielu innych krajach na całym świecie.

GOŁDAP. 18 marca uczniowie klasy 1a Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi świętowali „dzień wiosny”. Na tę okazję uczniowie wraz ze swoją panią wykonali z kolorowego materiału, bibuły i papieru marzannę - symbol odchodzącej zimy.

GOŁDAP. Mimo trudnej sytuacji epidemicznej w kraju, Szkoła Podstawowa nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi nie zaniechała dobrych praktyk związanych z kultywowaniem „Dnia Dobrego Słowa”.

GOŁDAP. 19 marca wszystkie dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Gołdapi świętowały nadchodzący pierwszy dzień wiosny. W tym roku każda grupa przygotowywała się oddzielnie. Podkreślając ten dzień, przedszkolaki przyszły ubrane na zielono.

GOŁDAP. W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi obejrzały otrzymaną z Biblioteki Publicznej bajkę „Niech żyje współpraca”.

GOŁDAP. W lutym obchodziliśmy dzień niezwykłych stworzeń - dinozaurów. Nasze dzieci „udały się” w podróż do czasów prehistorycznych. Podczas ciekawych zajęć i zabaw miały możliwość poznania życia tych gadów.

GOŁDAP. Uczniowie klas 4-6 ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi w ramach projektu z plastyki i techniki wykonali prace na temat bezpiecznych zachowań zimą.

GOŁDAP. Minął ekowalentynkowy luty, bogaty w kilka ton ZSEE i baterii. Udowodniliśmy i stale udowadniamy, że nic nam nie może przeszkodzić, zwłaszcza izolacja, reżim sanitarny i pandemia.

GOŁDAP. W ostatnim tygodniu lutego w Przedszkolu Samorządowym nr 1 w Gołdapi we wszystkich grupach wiekowych odbyły się zajęcia dydaktyczne poświęcone tematowi „Magiczne słowa - uczymy się dobrych manier”.


Czytaj też:

Po kwietniowej akcji krwiodawczej

GOŁDAP. Wczoraj w Domu Kultury w Gołdapi odbyła się akcja krwiodawcza. Zgłosiło się 27 osób.

Więcej…

Policja kontroluje obowiązek zasłaniania ust i nosa

POWIAT GOŁDAPSKI. 539 interwencji podjęli policjanci na terenie powiatu gołdapskiego w pierwszych dwóch tygodniach kwietnia w związku z nieprzestrzeganiem przez ludzi obowiązku zakrywania ust i nosa.

Więcej…

Planowane imprezy w Gołdapi

GOŁDAP. Trwa epidemia, jednak chyba każdy z nas stara się patrzeć w przyszłość z optymizmem i wierzy, że za kilkanaście tygodni uda się zacząć wracać do normalności. Wierzy w to również dom Kultury w Gołdapi, którego pracownicy przygotowują się do organizacji w najbliższych miesiącach kilku dużych wydarzeń. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z dyrektor DK w Gołdapi Haliną Wojtanis o planowanych imprezach.

Więcej…

Wojewoda wzywa radę powiatu do przestrzegania prawa

OLSZTYN/GOŁDAP. Służby wojewody warmińsko-mazurskiego reagują na opieszałość rady powiatu w Gołdapi i nieprzestrzeganie przez nią prawa. Do rady trafiło wezwanie do pilnego rozpatrzenia skargi, jaka została w styczniu złożona na dyrektora jednej z palcówek oświatowych. Zgodnie z przepisami powinna być rozpatrzona niezwłocznie, nie później niż w ciągu miesiąca. 

Więcej…

Umorzenia podatków i opłat z powodu epidemii

GOŁDAP. Do 13 kwietnia do burmistrza Gołdapi wpłynęły 84 wnioski o udzielenie pomocy przez gminę Gołdap w związku epidemią. Dotyczyły one m.in. odroczenia, rozłożenia na raty lub umorzenia podatków oraz opłat na rzecz gminy.

Więcej…

Kolejny wniosek o zwołanie rady powiatu

GOŁDAP. Wczoraj grupa radnych złożyła drugi w ostatni czasie wniosek o zwołanie sesji rady powiatu. W przedłożonym przez wnioskodawców porządku obrad znajdują się punkty dotyczące odwołania i wyboru przewodniczącego rady.

Więcej…

Po służbie zatrzymał pijanego rowerzystę

GMINA DUBENINKI. Funkcjonariusz z Placówki Straży Granicznej w Dubeninkach w czasie wolnym od służby zatrzymał pijanego rowerzystę. 50-letni mieszkaniec tej gminy jechał jednośladem, mając prawie 3,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Więcej…

Atak padaczki u kierowcy

GOŁDAP. Do nietypowej sytuacji doszło wczoraj w centrum Gołdapi. Miasto patrolował wspólny patrol policji i straży granicznej. Po godzinie 18 funkcjonariusze zauważyli nagle hamujący samochód.

Więcej…

Zaginął ***

GOŁDAP. Gołdapscy policjanci proszą o pomoc w ustaleniu miejsca pobytu ***. Mężczyzna ostatni raz był widziany 30 marca br. około południa w Suwałkach.

MEŻCZYZNA ZOSTAŁ ODNALEZIONY.

Więcej…

Niewybuch w Botkunach

BOTKUNY. Wczoraj kilka minut przed godziną 14 policjanci otrzymali informację, że podczas prac polowych w Botkunach natrafiono na jakiś niewybuch prawdopodobnie z czasów wojennych.

Więcej…

Rząd przedłuża większość obostrzeń

KRAJ. Rząd zdecydował o przedłużeniu większości obowiązujących obecnie obostrzeń do 25 kwietnia. 

Więcej…

Wyglądało groźnie

GOŁDAP. Wczoraj o 21:36 dyżurny straży pożarnej otrzymał zgłoszenie, że z budynku przy ul. Królewieckiej wydobywają się duże ilości dymu i mogło tam dojść do pożaru.

Więcej…

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przedłużony do 25/04

KRAJ. Rodzice mogą nadal korzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego. Prawo do niego zostało przedłużone do 25 kwietnia. Przysługuje on m.in. w razie zamknięcia z powodu COVID-19 żłobka, przedszkola lub klubu dziecięcego.

Więcej…

Groźne zdarzenie na ul. Lipowej

GOŁDAP. Przed godziną 12 na ulicy Lipowej doszło do zdarzenia drogowego. Suzuki jadące od strony centrum zjechało z jezdni na prawo, otarło się o drzewo i po wjechaniu na drogę dla rowerów zatrzymało się na ogrodzeniu szpitala.

Więcej…

Orzyszanie pokonani

GOŁDAP. Rominta Gołdap pokonała Śniardwy Orzysz 1:0 w meczu 20 kolejki rozgrywek grupy 1 klasy okręgowej Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej. Gola w 38 minucie zdobył Mateusz Dyniszuk.

Więcej…

Dzielna postawa siatkarzy z gołdapskiej „trójki”

SZCZYTNO. 14 marca w hali widowisko-sportowej im. Huberta Jerzego Wagnera w Szczytnie najlepsi młodzi siatkarze w województwie rywalizowali w IV Turnieju Eliminacyjnym w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder Joy of moving 2021.

Więcej…

Siatkarze z Gołdapi grali w Rzeszowie

RZESZÓW. W dniach 18-21 marca w ośmiu miastach odbywały się ćwierćfinałowe turnieje Mistrzostw Polski Kadetów w piłce siatkowej. AZS UWM SMS Olsztyn w składzie z gołdapianami: Oskarem Stalewskim (UKS Trójka Gołdap) i Patrykiem Tomaszukiem wystąpili w Rzeszowie.

Więcej…

Husaria na mistrzostwach woj. pomorskiego

LUZINO. 20 marca w miejscowości Luzino odbyły się mistrzostwa województwa pomorskiego w kickboxingu w formule kick-light. Wzięli w nich udział m.in. reprezentacji klubu Husaria Gołdap.

Więcej…

Kacper Taudul w półfinale mistrzostw Polski

KRAJ. W dniach 6-9 marca w ośmiu miejscowościach odbywały się ćwierćfinałowe turnieje Mistrzostw Polski Juniorów w Siatkówce.

Więcej…

Dobry występ najmłodszych siatkarzy z „trójki”

EŁK. 28 lutego w Ełku odbył się III Wojewódzki Turniej Eliminacyjny w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder Joy of moving 2021. Chłopcy rywalizowali w trzech konkurencjach: dwójek (2010 i mł.), trójek (2009 i mł.) oraz czwórek (2008 i mł.).

Więcej…

Sukcesy gołdapskich siatkarzy

GOŁDAP. 27 lutego w Olsztynie zakończyły się rozgrywki w ramach Mistrzostw Województwa Kadetów (juniorów młodszych) Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Siatkowej. Mistrzami województwa z gołdapianami w składzie zostali siatkarze AZS UWM SMS Olsztyn.

Więcej…