GOŁDAP. 22 września w Szkole Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi został rozstrzygnięty konkurs literacki „Gołdap – bliska sercu” objęty honorowym patronatem burmistrza Gołdapi. Jego uczestnicy redagowali wiersze o naszym mieście, uwzględniając znane postacie i legendy, historię, położenie geograficzne, kulturę, przyrodę oraz tradycje. Celem konkursu było uczczenie jubileuszu 450-lecia nadania praw miejskich Gołdapi, propagowanie walorów przyrodniczych, kulturowych i historycznych rodzinnego miasta, a także kształtowanie postaw literackich. Konkurs adresowano do uczniów szkół podstawowych z gminy Gołdap.

Prace oceniała komisja konkursowa w składzie: Urszula Wrzosek, Bożena Kalinowska i Małgorzata Sojko. Zwycięzcami okazali się:

• I kategoria wiekowa (klasy 1-3)
      1 miejsce: Weronika Kudrycka – Szkoła Podstawowa w Grabowie
      2 miejsce: Zuzanna Fiećko – SP nr 5 w Gołdapi

• II kategoria wiekowa (klasy 4-8)
      1 miejsce: Maciej Gryko – SP nr 2 w Gołdapi
      2 miejsce: Jakub Kowalewski – SP nr 5 w Gołdapi
      3 miejsce: Martyna Drażbo – SP nr 2 w Gołdapi
      wyróżnienia: Julia Zabielska – SP nr 1 w Gołdapi oraz Aleksandra Trzaska – SP nr 3 w Gołdapi.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom, wyróżnionym i uczestnikom.

SP5 w Gołdapi