GOŁDAP. 29 września obchodzony jest Europejski Dzień Głośnego Czytania. W tę akcję włączyły się także bibliotekarki SP5: Wioletta Werner-Wysocka i Aneta Wojnar-Konopka, które zaprosiły do współpracy uczennice z klasy 7a: Adriannę Wierzbicką i Marię Parat. Dziewczęta odczytały uczniom klas 1a i 1b pouczającą historię pt. "Franklin i komputer", opowiadającą o przygodzie sympatycznego żółwia. SP5 odwiedzili również goście: Izabela Konopka i jej żółwinka Frania, wzbudzająca wiele emocji. Frania była bardzo towarzyska i spodobała się dzieciom, które tym chętniej słuchały o pozycjach książkowych znajdujących się w szkolnej bibliotece, a przedstawiających przygody żółwi znajdujące się w literaturze dziecięcej, a także opisujących te gady w ujęciu popularnonaukowym.

SP5 w Gołdapi