GOŁDAP. Komputer jak wszystko co nas otacza, może być wspaniałym narzędziem rozwoju i źródłem radości, jednak używany nieumiejętnie stanowi przyczynę poważnych problemów.

12 października dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 1 obchodziły „Dzień Bezpiecznego Komputera”. Tego dnia w każdej z grup odbyła się pogadanka na temat komputera i internetu z naciskiem na bezpieczeństwo w sieci. Zwrócono uwagę na kontrolowanie czasu spędzonego przed monitorem, dbanie o prawidłową postawę i odległość wzroku od ekranu. Dzieci dowiedziały się, że komputer jest nie tylko skarbnicą gier i zabaw, ale również potencjalnym źródłem zagrożeń. W ramach zadania plastycznego przedszkolaki kolorowały obrazki związane z komputerem. Bawiły się przy piosence „Pan Komputer”. Wykonywały ćwiczenia ruchowe, które pozwalają na prawidłowy rozwój organizmu podczas zbyt długiego czasu korzystania z komputera.

Anna Skiba, Marcelina Kossakowska-Dobko