GOŁDAP. „Zamiast chipsów zjem jabłuszko, bo ja dbam o swe serduszko” - pod takim hasłem trzylatki z grupy „Krabiki” z oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej nr 3 w Gołdapi obchodziły święto jabłka. Ponieważ jabłko to pyszny, zdrowy i pełen witamin owoc to jednym z celów tego święta było przybliżenie dzieciom wartości odżywczych oraz walorów prozdrowotnych tego owocu. A także zachęcenie wszystkich przedszkolaków do ich jedzenia.

Z okazji święta nasze główki od rana przybrały kolory jabłka, gdyż dzieci wykonały „jabłuszkowe” opaski z papieru. Było to niełatwe zadanie, ale przedszkolaki sobie z tym poradziły. Następnie zjadły pyszne owoce oraz obejrzały bajkę edukacyjną z serii „Pamiętnik Chrumasa - Słodkiego złego początki”. Potem przyszedł czas na zabawę.

Na zakończenie święta dzieci zjadły czipsy z jabłek i wypiły wyciśnięty w nich sok. Święto jabłka zakończyliśmy pamiątkowym zdjęciem.

Beata Galińska
oddziały przedszkolne SP3 w Gołdapi