Nasza szkoła stale się rozwija, dostosowując narzędzia edukacyjne do uczniów XXI wieku. Ważne miejsce zajmuje tutaj czytelnictwo. W ostatnim czasie biblioteka szkolna wzbogaciła się o ponad cztery tysiące nowych książek. By zachęcić uczniów do korzystania z biblioteki, ważną inwestycją było także uruchomienie zakupionego przez szkołę systemu e-biblio stworzonego przez Librus Synergia.

W miniony piątek w bibliotece szkolnej odbyła się impreza czytelnicza z panem Kleksem, która zainaugurowała otwarcie elektronicznego systemu wypożyczeń.

W rolę tytułowego bohatera książki Jana Brzechwy wcieliła się Urszula Iwanicka, która przybliżyła uczniom klasy czwartej postać Ambrożego Kleksa, przeczytała najciekawsze fragmenty książki oraz zachęciła uczniów do zapoznania się z lekturą w całości.

Bibliotekarki opowiedziały o nowym sposobie udostępniania księgozbioru, a następnie uczniowie wypożyczyli książki korzystając po raz pierwszy z elektronicznej karty wypożyczeń z użyciem czytnika.

Chociaż rozpoczęliśmy już wypożyczanie książek przy pomocy e-biblio, nadal trwa żmudny proces wpisywania nowości czytelniczych do elektronicznego księgozbioru.
„Aplikacja e-biblio jest przykładem innowacyjnego rozwiązania, którego funkcjonalność jest dostosowana do całej społeczności szkolnej. Mobilność oraz intuicyjne działanie są ukłonem w stronę młodego pokolenia, które zaczyna odkrywać nowe oblicze biblioteki szkolnej.” (cyt. Portal Librus Synergia)

Justyna Kołodziej, Katarzyna Witczak

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!