24 września w Szkole Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi odbył się IV Rodzinny Piknik „Pożegnanie Lata”. Ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne uroczystość odbyła się w budynku szkoły.

Już od samego rana na korytarzach unosił się przyjemny zapach wykonanych na te wydarzenie potraw. Zarówno rodzice jak i ich pociechy przyrządzili wiele pyszności, których każdy mógł spróbować. Na stoiskach królowały nie tylko wypieki, ale także pyszne dary jesieni: jabłka, marchewka, gruszki, śliwki, winogrona, kukurydza oraz wiele innych. Animatorki przygotowały wyśmienitą zabawę taneczną dla najmłodszych. Nie zabrakło także malowania twarzy, konkursów oraz innych zabaw. Jak to bywa na piknikach, wszyscy spróbowali grillowanej kiełbaski z musztarda i ketchupem. Każda klasa przygotowała i dostarczyła tego dnia przepiękne bukiety na IV Konkurs „Barwy Jesieni”.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu wspaniałych rodziców, pomocy przyjaciół szkoły, nauczycieli oraz pracowników szkoły dzieci i młodzież przeżyli wspaniały dzień, który już na stałe wpisał się w kalendarz Szkoły Podstawowej nr 5 w Gołdapi.

SP5 w Gołdapi