Grupa 4-latków B z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Gołdapi wybrała się do Biblioteki Publicznej w Gołdapi. Dla wielu z nich była to pierwsza wizyta w bibliotece. Celem wycieczki było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, kształtowanie poczucia szacunku do książek oraz wyrabianie u dzieci nawyku korzystania ze zbiorów biblioteki.

Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się o zasadach korzystania i wypożyczania książek. Pani bibliotekarka przeczytała dzieciom bajkę o „Kreciku Kacperku”. W dalszej części spotkania odbyły się zajęcia związane z obecną porą roku. Przedszkolaki świetnie sobie poradziły z zagadkami. Wykazały się rozległą wiedzą dotyczącą cech charakteryzujących jesień, właściwego ubioru oraz zwyczajów zwierząt. Na zakończenie wspólnie bawiliśmy się przy znanej dzieciom piosence „Kolorowe listki”.

Czas spędzony w bibliotece szybko upłynął, dzięki miłej atmosferze i pozytywnym emocjom, towarzyszącym dzieciom w nowym miejscu. Dziękujemy pani dyrektor Agnieszce Dziobkowskiej za przyjęcie i upominki w postaci kolorowenk dla dzieci.

Anna Paszczyńska, Marlena Krzyżanowska

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!