29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Czytanie książek to nie tylko ciekawa forma spędzania wolnego czasu, to zdobywanie nowej wiedzy, rozwijanie wyobraźni, wzbogacanie słownictwa, ale przede wszystkim głośne czytanie dzieciom to budowanie silnej więzi emocjonalnej.

W ramach akcji dzieci wzięły udział w spotkaniu online Justyną Domańską-Anacką, z autorką książki pt. "Lilia". Pani Justyna z wielką przyjemnością przyjęła zaproszenie do tegorocznej akcji głośnego czytania. Przeczytała dzieciom bajkę o emocjach i zdradziła jeden ze sposobów radzenia sobie ze złością.

Kolejnym punktem obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania był teatrzyk kamishibai. Jest to obrazkowy teatr, zwany również teatrem ilustracji. Kamishibai nie jest teatrem, w którym aktor jest osobą pierwszoplanową. W kamishibai najważniejsza jest historia, którą czytamy, gdyż to ona tworzy więź z publicznością. Jest to cecha wyróżniająca kamishibai, który dzięki swej wyjątkowej formie umożliwia współprzeżywanie czytanej historii. I tak było tym razem. Dzieci były bardzo ciekawe, jaki sposób na złość znajdzie główny bohater.

Kończąc ten wyjątkowy dzień dzieci wykonały zakładki do swoich domowych książek.

Składamy serdeczne podziękowania pani Justynie za chęć wyruszenia z nami w podróż do świata wartości i rozbudzania dziecięcej wyobraźni.

Emilia Lejmel
Przedszkole Niepubliczne „Zuchowa Przygoda”