Młodzi artyści to nikt inny jak uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Gołdapi. Od pewnego czasu lekcje plastyki prowadzone są przy użyciu sztalug, co zdecydowanie pozwala na szerszą możliwość doskonalenia się podczas zajęć praktycznych. Niektórych treści nie da się przyswoić przebywając cały czas w szkolnych ławkach. Można w nich wprawdzie zdobyć podstawy wiedzy i umiejętności, ale ich weryfikacja i pogłębienie powinny mieć miejsce w terenie, dlatego też zajęcia przy sztalugach, jak i w plenerze, to wspaniała alternatywa dla zajęć w szkolnej sali. Rozwijają postawy uczniów, wyobraźnię przestrzenną oraz wrażliwość i sposób obserwacji. Podczas zajęć uczniowie poznają swoje często nieodkryte pasje, zdolności , zainteresowania. Zdobyte umiejętności przedstawiają w dowolnej formie, na dowolnym podłożu w dowolnym stylu często zdobywając nagrody w konkursach plastycznych.

mgr sztuki Joanna E. Szewczak-Muszyńska
LO w Gołdapi