5 listopada wśród najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej w Galwieciach panowała iście bajkowa atmosfera. Obchodziliśmy „Dzień Postaci z Bajek”. W tym dniu uczniowie klas 1-3 i przedszkolaki przyszli do placówki przebrani za wybraną przez siebie postać z bajki i wzięli udział w zabawie. Był bajkowy quiz, w którym musieli wykazać się wiedzą i znajomością bajek, rozpoznawali bajki po rekwizycie, odgadywali zagadki i dobierali do nich postacie. Wiele śmiechu wywołała zabawa zręcznościowa wędrujące jabłko z bajki „Śnieżka”. Dzieci zmagały się też z trudniejszymi zadaniami: dopasowywaniem cieni do postaci z bajek, labiryntami, układaniem wyrazów, liczeniem sylab czy też układaniem puzzli z postaciami z bajki. Ostatnim punktem zabawy było wspólne kolorowanie wybranego wydarzenia z bajki i oglądanie bajki „Śpiąca królewna”. W nagrodę za wspaniałą wspólną zabawę dzieci otrzymały dyplomy i słodycze. (JZ)