Patriotyczny ekolistopad - ekodrużyna z 2a SP2 w Gołdapi informuje:

Niepowtarzalna wycieczka do jednostki wojskowej w Gołdapi

Byliśmy w sali tradycji, oglądaliśmy fotoreportaż z działań bojowych polskich żołnierzy, bawiliśmy się w sali zabaw, zrobiliśmy pamiątkowy wpis do kroniki pamiątkowej.

Powiatowy Konkurs Plastyczny ”Barwy Narodowe”

Klub 15 Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego zaprosił gołdapian do wzięcia udziału w Powiatowym Konkursie Plastycznym pt.”Barwy Narodowe”. Stanęliśmy na wysokości zadania, wśród 250 prac, które wpłynęły na konkurs, są i nasze z „ekodrużyny” z dwójki. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, a Nikoli Trybuchowskiej, Laurze Proniewickiej, Michałowi Mackiewiczowi i Stanisławowi Redzińskiemu gratulujemy wysokich not i miejsc na podium konkursu.

Patriotycznie w Lesie Kumiecie

W listopadowy ranek mieliśmy nietypowe ekospotkanie w Lesie Kumiecie. Wspólnie z leśnikami Nadleśnictwa Gołdap zaśpiewaliśmy hymn państwowy.

Odświętnie w elektrośmieciuszku

Sprawdziliśmy stan naszego punktu zbierania zsee. Listopadowy elektrośmieciuszek świecił pustkami, tylko drobne śmieci przewracał wiatr. Postanowiliśmy rozweselić jego otoczenie, zgrabiliśmy liście, pozbieraliśmy papiery, kartony, plastik, kilka puszek. Powiesiliśmy nowy szyld, który przyjechał z „Mojego miasta bez elektrośmieci”, zachęcający do zbierania zsee i baterii. I małą biało-czerwoną flagę. Czysta Gołdap to nasz patriotyczny obowiązek.

Zapraszamy do kulturalnego, równego ustawiania zsee, tu również dbamy o porządek.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!