Przedszkolaki z oddziałów przedszkolnych Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi jak co roku obchodziły „Dzień pluszowego misia”. Świętowanie rozpoczęliśmy od wizyty w Bibliotece Publicznej w Gołdapi. Dzieci zapoznały się z historią święta oraz wysłuchały bajki pt. „Złotowłosa i trzy niedźwiadki”. Następnie zatańczyły „Misiowy taniec” i spotkały się z „misiem Teodorem”, który wręczył im słodkie upominki.

Po zakończonej wizycie w bibliotece, dalsza część dnia w przedszkolu upłynęła na wspólnej zabawie i radości. Dzieci w maskach misia śpiewały piosenki, tańczyły, rozwiązywały zagadki i wyklejały szablony z misiem. Również wiele radości przyniosła sesja zdjęciowa w „misiowej fotobudce”.

Przeżyty „Dzień pluszowego misia” uzmysławia nam, że mimo coraz nowocześniejszych i atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie, które kojarzą nam się z ciepłem i uśmiechem, nie przemija.

wychowawczynie