15 czerwca w naszej szkole zorganizowaliśmy „Dzień grecki”, mający na celu przybliżenie wiedzy o kraju, do którego uczniowie naszej szkoły wyjadą w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. W tym dniu uczniowie klas 6 i 7 rozwiązywali quiz wiedzy o Grecji, który wcześniej przygotowali samodzielnie. Każda klasa wyszukiwała informacje i ułożyła kilka pytań. Najwięcej punktów zdobyły: Sandra Trzasko (klasa 7a), Gabriela Słowikowska (klasa 7b) oraz Wiktoria Bożęcka (klasa 7a). Następnie kilkoro uczniów zajęło się wykonaniem drobnych upominków (bransoletek i zawieszek) w barwach greckich i polskich, natomiast klasa 7a zrobiła sałatkę grecką, jedną z bardziej znanych potraw greckich w Polsce. Na koniec uczniowie ze wszystkich klas wzięli udział w nauce greckiej zorby (sirtaki). To popularny taniec pseudoludowy, stworzony w 1964 roku na potrzeby filmu „Grek Zorba”. Klimatem i choreografią zbliżony do autentycznych tańców ludowych. Biorąc udział w „Dniu greckim” nasi uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat tego pięknego kraju.

SP w Grabowie

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!