Jako wychowawczyni klasy 5b w Szkole Podstawowej Nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Gołdapi promuję wśród swoich uczniów zdrowy, aktywny sposób na życie. W piątek (18/02) po lekcjach po raz drugi w tym roku zdobywaliśmy Piękną Górę.

Pogoda była wymarzona, stok świetnie przygotowany, jedynie padający śnieg czasami ograniczał widoczność dając jednocześnie niepowtarzalny klimat. Niektórzy uczniowie po raz pierwszy mieli na nogach narty zjazdowe, inni doskonalili technikę jazdy, ale wszyscy świetnie się bawili. W przerwach między zjazdami, przy kubku gorącej herbaty, nie zabrakło pogadanek o bezpieczeństwie i kulturze zachowania się na stoku.

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

 

Na zakończenie sprawdzaliśmy zdobyte umiejętności poprzez przejazd slalomem między tyczkami. Miło było patrzeć, z jaką łatwością nawet początkujący wykonują manewry. Ćwiczenie sprawiło nam wielką radość. Do zabawy włączyli się też inni narciarze. Oczywiście to nie koniec naszych poczynań na stoku. Będziemy jeździć do ostatniego śniegu!

Dziękuję rodzicom moich wychowanków za wspieranie moich pozalekcyjnych inicjatyw oraz panu Wiesławowi Karwelowi za wypożyczenie sprzętu narciarskiego za symboliczną opłatą.

Izabela Wojtas