Ja pokazałam jak walczyć, wy pokażcie ja wygrać... - Pod tym hasłem, już po raz trzeci, w Zespole Szkół Zawodowych w Gołdapi odbył się apel poświęcony zmarłej siatkarce Agacie Mróz-Olszewskiej. Adresatami apelu byli uczniowie klas maturalnych. Miał on na celu uświadomienie uczniom jak ważną rolę w naszym organizmie pełni szpik kostny i ile znaczy dla chorych istnienie potencjalnego dawcy. Na spotkaniu został wyświetlony film, w którym Agata i lekarze opowiadają jak wygląda przeszczep, jakie warunki należy spełnić aby zostać potencjalnym dawcą i jak ważne jest to, by ludzie uświadomili sobie, że bycie dawcą zupełnie nie jest szkodliwe dla naszego organizmu. Uczestnikom apelu zostały rozdane ulotki „Europejski kodeks walki z rakiem" oraz „Dar szpiku darem życia".

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!

 

 

Podczas lekcji 4 uczniów ZSZ: Małgorzata Kulik, Natalia Protasiewicz, Marcin Olędzki i Kamil Bobrowski zostało nagrodzonych za szczególne zaangażowanie w ideę oddawania krwi.

Ponadto uczniowie otrzymali karteczki z hasłem „Pokażę jak wygrać". Ci wszyscy, którzy po obejrzeniu filmu stwierdzili, że chcieliby zostać dawcami szpiku, oddali kartki po jego zakończeniu. Tu okazało się, jak wspaniała młodzież uczy się w ZSZ. 25 osób pokazało, że chce być potencjalnym dawcą szpiku.

Apel przygotowali nauczyciele Zespołu Szkół Zawodowych: Anna Białous, Stella Kramkowska i Piotr Bartoszuk we współpracy z Gołdapskim Stowarzyszeniem Honorowych Dawców Krwi.

fot. archiwum ZSZ ⇓