8 marca pięciolatki i sześciolatki ze Szkoły Podstawowej w Grabowie miały okazję uczestniczyć w nietypowych zajęciach edukacyjnych.

Wspólny wyjazd do Lasu Kumiecie w Gołdapi stał się przede wszystkim okazją do świetnej zabawy i nauki na świeżym powietrzu, ale nie tylko. Na miejscu czekały bowiem na dzieci dwie pary sań zaprzężonych w piękne „rumaki". Taki widok zapowiadał pyszną sannę. Wiele radości sprawiła maluchom przejażdżka leśnymi ścieżkami przy dźwiękach dzwonków. Przedszkolaki mogły jeszcze cieszyć się urokami zimy, która w lesie jest niemal baśniowa. Punktem docelowym kuligu była siedziba Nadleśnictwa Gołdap, w której również czekały na nie atrakcje.

Pani Agnieszka Iber przeprowadziła interesujące zajęcia w izbie edukacyjnej na temat zimy w lesie. Najpierw wspólnie z przedszkolakami sformułowano zasady właściwego zachowania na łonie natury. Dzieci z łatwością odczytywały treści znaków zakazu i na pewno nie będą „grać w lesie na trąbce". Na koniec obejrzały film edukacyjny, który był bardzo dobrym podsumowaniem tematu. Następnie dzieci mogły wysłuchać nagrań odgłosów dzikich zwierząt, a później pobawiły się w odgadywanie leśnych darów. Chłopców szczególnie zainteresowały okazałe poroża jelenia i łosia.

Dzień pełen wrażeń zakończyły zabawy przy ognisku i wspólne pieczenie kiełbasek.