Dyrekcja oraz rada pedagogiczna Szkoły Podstawowej w Boćwince zorganizowali dziś „Dzień Otwarty" swojej placówki. Zainteresowanym zaprezentowana została oferta szkoły, jej walory i możliwości rozwoju tu dzieci. Dyrektor Bożena Matławska przedstawiła też swoją kadrę. Prezentację szkoły urozmaicił program artystyczny w wykonaniu uczniów.

- Wydawać by się mogło, ze szkoła w Boćwince to jedna z wielu wiejskich szkół o małych ambicjach, działająca bez rozmachu, stojąca w miejscu jakby czas się dla niej zatrzymał. Nic bardziej mylnego - uważa nauczycielka i wychowawczyni klasy VI Ewa Kisyk. - Owszem, jesteśmy szkołą małą, ale przypadku placówek zajmujących sie dziećmi to atut. Dzięki usytuowaniu na wsi wiele niebezpieczeństw, na które narażone są dzieci w mieście nas omija. Jesteśmy szkołą nowoczesną, dla której współczesne wzorce edukacji są podstawą.

U „Dniu Otwartym" uczestniczył m.in. Piotr Rant, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Gołdapi, który bardzo pozytywnie ocenia to, co zobaczył.

- Jestem pod wrażeniem tego, co tu się dzieje, co robią nauczyciele, tej nowoczesności szkoły - twierdzi Piotr Rant. - Tutaj nic nie ma ze śladów jakiejś wiejskiej, średniowiecznej szkoły. To nowoczesny obiekt, z rodziną, miłą atmosferą. Wiele dzieci, szczególnie w miastach, gdyby miało dostęp do takich szkół to nie chciałoby do domów wracać.

Szkoła w Boćwince to nie tylko placówka oświatowa. Część pomieszczeń wykorzystywana jest jako świetlica wiejska. Mieszkańcom udostępniana jest też sala komputerowa, w której można korzystać np. z internetu.

więcej zdjęć na www.facebook.com/GOLDAP.INFO