Do niecodziennych odwiedzin doszło dziś w Szkole Podstawowej w Boćwince. Placówkę odwiedził bowiem senator Marek Konopka. W czasie prawie godzinnej wizyty parlamentarzysta obejrzał prezentację multimedialną szkoły, a także zwiedził placówkę i spotkał się z uczniami i nauczycielami, odpowiadając na ich pytania.

- Macie przepiękną szkołę - twierdzi Marek Konopka. - W takiej szkółce można wszystko zrobić. Są to niewielkie klasy, do pracy nad uczniem włączają się rodzice. Zawsze taką maksymę przyjmowałem, że nie zawsze ekonomia ma zwyciężyć. Takie ośrodki, takie małe szkółki to małe domy kultury na wsi. I o to właśnie chodzi, by one pozostały.

Senatorowi podczas wizyty w SP w Boćwince towarzyszyli dwaj radni miejscy: Marcin Przystawski i Mariusz Kowalczuk.