W szkole Podstawowej nr 3 w Gołdapi odbyła się dziś druga edycja szkolnego turnieju ekologiczno-przyrodniczego pod hasłem „Przyjaciele przyrody". Zorganizowały go nauczycielki: Wioletta Waraksa, Dorota Trzcińska i Urszulka Masiulaniec.

W turnieju wystartowały po 3 drużyny z każdego rocznika z klas 0-III. Na każdą czekało 7 konkurencji. Uczniowie musieli m.in. zaznaczyć zdania o poprawnym zachowaniu w lesie, dopasować do warstw lasu zwierzęta w nim występujące, oznaczyć jadalne części wybranych roślin, posegregować śmieci czy też ułożyć puzzle ze zwierzętami. Za każdą konkurencję były przyznawane punkty. W poszczególnych rocznikach zwyciężały drużyny, które ich zebrały najwięcej. Na prawidłowym przebiegiem turnieju czuwało jury w składzie: Andrzej Kuśtowski (przewodniczący Rady Rodziców), Leszek Retel (dyrektor szkoły), Edward Malinowski (myśliwy) i Iwona Malinowska-Januszkiewicz (nauczycielka przyrody). W trakcie turnieju przedstawienie pt. „O Jasiu Śmiecialskim" zaprezentowały uczniowie z klasy IIA pod kierunkiem Doroty Trzcińskiej.

W turnieju zwyciężyły drużyny z klas:

• 0A - Michał Banial, Maja Masiulaniec, Oliwia Zawadzka
  • IA - Hanna Gawryluk, Mateusz Naszkiewicz, Wiktoria Swędrowska