Wczoraj w Szkole Podstawowej w Jabłońskich odbyły się obchody pierwszego dnia wiosny. Przepustką do udziału w konkurencjach było posiadanie jednego elementu ubioru w kolorze zielonym. We wszystkich klasach odbył się turniej wiedzy przyrodniczej, z którym uczniowie doskonale sobie poradzili. Na sali gimnastycznej uczniowie klas I-III zmagali się z konkurencjami sportowymi. W tym samym czasie starsi uczniowie rywalizowali w konkursie na wykonanie najpiękniejszej marzanny. Z zapałem wzięły się do pracy, ponieważ czekała na nich fascynująca nagroda.

Wśród okrzyków dzieci: „Każdy zimy ma już dość, wiosna to jest miły gość" nastąpiło pożegnanie zimy. Wyczerpani konkurencjami uczniowie zgromadzili się na boisku szkolnym, gdzie czekało na nich ognisko i kiełbaski. Na zakończenie dyrektor szkoły wręczyła uczniom słodką niespodziankę.