Dziś uczniowie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Gołdapi wzięli udział w III Wojewódzkim Konkursie Historycznym dla uczniów szkoły podstawowej pn. „Życie codzienne w dawnej Polsce" oraz w V Wojewódzkim Konkursie Historycznym dla uczniów gimnazjum i zasadniczej szkoły zawodowej pn. „Polska ostatnich Jagiellonów". W każdym z nich gołdapski ośrodek reprezentowało trzech uczniów.

Konkursy te odbyły się w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Giżycku. Wzięli w nich udział uczniowie z Gołdapi, Giżycka, Miłek, Łupek i Szczytna. Polegały na rozwiązaniu testu. Gimnazjaliści musieli wykazać się swoją wiedzą jeszcze w drugim etapie, w którym zmierzyli się z grą „Bingo" oraz zadaniem „Prawda-Fałsz".

Wielogodzinne przygotowania, udział uczniów w pozalekcyjnych zajęciach historycznych przyczyniły się do sukcesu. W konkursie dla szkół podstawowych Aneta Wójcik (kl. VI) zajęła II miejsce, a jej siostra Katarzyna Wójcik (kl. VI) miejsce III. Gimnazjaliści również popisali się rozległą wiedzą, znacznie wykraczającą poza wymagania szkolne. Wojciech Syperek (kl. I gimnazjum) zajął I miejsce.

Do udziału w konkursach uczniów przygotowała Marta Konkol-Piwko, nauczyciel historii w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Gołdapi.