Szkoła Podstawowa nr 2 w Gołdapi od lat współpracuje z Nadleśnictwem Gołdap. Od lat uczniowie dziękują za współpracę organizując Dzień Leśnika. Tegoroczny odbył się dziś w szkole na sali gimnastycznej.

jedna z piosenek wykonanych podczas przedstawienia

Jeśli nie widzisz odtwarzacza, kliknij tutaj

Po powitaniu zebranych przez Małgorzatę Wojciechowską-Gutowską i Stefana Piecha, uczniowie wystawili przedstawienie pt. „Kretowisko. Przygotowali je pod opieką Anny Budzińskiej i Barbary Girtler. Dzieci zaprezentowały, co się może stać z mieszkańcami planety, jeśli nie będą dbać o przyrodę. Ludzie być może będą musieli przenieść się pod ziemię i na zawsze zapomnieć, jak wyglądało słońce, kwiaty, błękitne niebo. Po prostu będą żyć jak krety. Na szczęście historia opowiedziana przez dzieci zakończyła się szczęśliwie. Podobnie jak w filmie „Seksmisja", natura poradziła sobie z naprawieniem szkód wyrządzonych przez ludzi, dzięki czemu „krety" mogły wyjść na powierzchnię. Przedstawienie urozmaiciły prezentacja multimedialna przygotowana Cezarego Barwickiego i piosenki, wykonywane przez dzieci.

- Spektakl był bardzo wzruszający - mówi nadleśniczy Andrzej Wyłucki - Obecny rok jest szczególny. Został on ogłoszony przez ONZ rokiem środowiska i lasów pod hasłem „Las dla ludzi". Rzeczywiście lasy i całe środowisko są dla ludzi. Musimy jednak z tego środowiska korzystać w sposób racjonalny i rozsądny. Tak, aby zachować je w takim stanie jakim jest lub nawet lepszym dla nas samych i dla przyszłych pokoleń. Żeby ten czarny scenariusz nigdy się nie zrealizował.

Na zakończenie leśnicy poczęstowali wszystkich uczniów cukierkami, a na ręce dyrektora przekazali prezent w postaci kilku kompletów puzzli ze zwierzętami zamieszkującymi polskie lasy.

więcej zdjęć na www.facebook.com/GOLDAP.INFO