Uczniowie pierwszej klasy ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Gołdapi gościli we wtorek w Komendzie Powiatowej Policji w Gołdapi. W spotkaniu zorganizowanym w ramach akcji "Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie - otwarte jednostki policji" dzieci mogły zapoznać się z codzienną pracą funkcjonariuszy i obejrzeć sprzęt, którym dysponują.

Największą atrakcją dla dzieci okazało się spotkanie ze służbowym psem. Policjanci rozmawiali również z dziećmi na temat zbliżających się wakacji. Mundurowi przypomnieli najmłodszym podstawowe zasady bezpieczeństwa nad wodą, na drodze oraz w trakcie prac gospodarskich na wsi. Wspólnie z uczniami zastanawiali się również nad bezpiecznymi formami spędzania wolnego czasu. Przebiegające w miłej atmosferze spotkanie zostało uwieńczone mnóstwem ciekawych pytań.