Obchody Dnia Dziecka w Szkole Podstawowej nr 3 w Gołdapi były huczne i pełne atrakcji. Nasza klasa 5c dodatkowo wybrała się na strzelnicę wojskową, by tam pod „dowództwem" Pawła Kropiwnickiego zabawić się w żołnierzy i przeżyć przygodę „survivalovą".

Na początku dzieci przeszły przyspieszony kurs BHP, budowy broni oraz strzelania. Następnie zostały podzielone na grupy i rozpoczęły zabawę. Skupiały swe wysiłki na celnym i ostrożnym strzelaniu, połączonym z innymi sprawnościami takimi jak szybkie pokonywanie przeszkód i odnajdywanie tarcz strzelniczych. Jedną z konkurencji było również odnalezienie snajpera ukrytego w trawie.

Po wszystkich konkurencjach dzieci odpoczęły przy ognisku piekąc kiełbaski i rozmawiając z panem Pawłem o sekcji, którą prowadzi.

Korzystając z okazji składam, w imieniu dzieci oraz swoim, podziękowania Dowództwu Gołdapskiej Jednostki Wojskowej za zezwolenie na wejście i zorganizowanie wspaniałej zabawy na terenie strzelnicy wojskowej.

Magdalena Mor ze swoimi wychowankami, klasą 5c