2 czerwca uczniowie klas Ib i Ic ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi wraz z opiekunami pojechali do Kaletnika koło Suwałk. Celem wycieczki było zwiedzenie Ogrodu Bajek „Sowa". Jest to magiczne miejsce, w którym można zobaczyć baśniowe postacie.

Przybywające do ogrodu dzieci już na samym początku wykazały się znajomością baśni. Aby wejść do tej „krainy", musiały przejść przez Magiczne Drzwi i rozwiązać zagadkę. Po drodze podziwiały figurki bohaterów różnych baśni tj.: Pinokia, Czerwonego Kapturka, Jasia i Małgosię, Królewnę Śnieżkę i krasnoludki, Złotą Rybkę, Babę Jagą z czarnym kotem i wielu innych. Zobaczyły też Drzewo Marzeń, przy którym należało zamknąć oczy i pomyśleć o swoich marzeniach. Nawet o tych, które są schowane głęboko w sercu, gdyż wszystkie naprawdę mogą się spełnić. Inne magiczne miejsca to: Ławeczka Miłości, Kamienny Krąg, Schody do Nieba, Piramida.

W trakcie pobytu dzieci miały możliwość zdobycia wielu wiadomości na różne tematy. Rozpoznawały gatunki drzew, poznały nazwy dawnych urządzeń i rekwizytów gospodarstwa domowego, zobaczyły figurki zwierząt.

W wolnych od zwiedzania chwilach dzieci mogły poskakać na trampolinie, narysować obrazek, usiąść w lokomotywie. Pod koniec spotkania uczestniczyły w ognisku, przy którym piekły kiełbaski. Atmosfera była bardzo miła. Uczniowie wesoło dyskutowali o swoich przeżyciach. Ten dzień był pełen wrażeń i na długo pozostanie wszystkim w pamięci.

Przebywając w tej baśniowej krainie, dzieci rozwijały się i pobudzały swoją wyobraźnię, bezpiecznie przenosząc się w świat marzeń. W baśniach dobro zawsze zwycięża nad złem, więc ich poznawanie ma istotne znaczenie w kształtowaniu charakteru dziecka. Dziękujemy więc za to pouczające spotkanie i za wspaniałą zabawę organizatorom zajęć oraz rodzicom za pomoc w opiece nad maluchami.