Wczoraj w Szkole Podstawowej nr 3 w Gołdapi odbył się coroczny „Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej". W tegorocznej rywalizacji wzięły udział dwuosobowe drużyny z klas 5 i 6. Zostały one wyłonione w wyniku testu eliminacyjnego, który pozwolił wytypować najlepszych z najlepszych. Uczniowie poszerzali swoją wiedzę z zakresu historii, kultury, geografii oraz zwyczajów Zjednoczonego Królestwa i jego mieszkańców przez cały rok szkolny.

Największą wiedzą wykazali się uczniowie klasy 6: Filip Matulewicz oraz Jakub Kowalewski. Drugie miejsce po zaciętej dogrywce wywalczyli również szóstoklasiści: Magdalena Grygo i Zuzanna Osiecka. Trzecie miejsce zdobyli uczniowie klasy 5: Magda Zapolnik i Maksymilian Górko.

Celem konkursu było zachęcenie uczniów do poszerzania zakresu swojej wiedzy o Wielkiej Brytanii i języku angielskim, którego nasi uczniowie uczą się już w wieku lat pięciu. Wygranym serdecznie gratulujemy i zapraszamy do kolejnych edycji konkursu.

Organizatorzy konkursu: Małgorzata Górko, Magdalena Mor i Katarzyna Ostrowska