Dzieci z oddziału 0 „b" w Szkole Podstawowej nr 3 w Gołdapi pod opieką wychowawczyni wybrały się na wycieczkę „Śladami bajkowych przyjaciół".

Najpierw zwiedziliśmy Muzeum Marii Konopnickiej w Suwałkach. Przewodniczka w bardzo ciekawy i przystępny sposób opowiedziała nam o życiu, a także twórczości pisarki i poetki M. Konopnickiej. Mogliśmy obejrzeć dom , w którym pani Maria mieszkała do 7 roku życia i zabawki, którymi bawiła się w dzieciństwie. Później przewodniczka zapoznała nas z bohaterami występującymi w utworach poetki. Następnie zaprosiła wszystkich do udziału w zajęciach plastycznych. Czekały na nas czapeczki krasnoludków i postacie z bajek, które należało pokolorować. Na koniec otrzymaliśmy drobne upominki.

Kolejnym etapem wycieczki była wizyta w „Ogrodu Bajek" w Kaletniku. Tam zastaliśmy mnóstwo atrakcji. Odwiedziliśmy domek babci Czerwonego Kapturka i chatkę Baby Jagi, szliśmy „Schodami do nieba", a także słuchaliśmy opowiadania o właściwościach drzew. Największym jednak powodzeniem cieszyła się trampolina.

W czasie wycieczki wszystkim towarzyszył dobry humor i uśmiech na twarzy. Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do domu. Było o czym opowiadać do wieczora.

Jolanta Naumowicz-Repucha

więcej zdjęć na www.facebook.com/GOLDAP.INFO