8 czerwca starsi uczniowie z Zespołu Szkół w Grabowie uczestniczyli w interesujących zajęciach pozaszkolnych. Gimnazjaliści odwiedzili Placówkę Straży Granicznej w Gołdapi. Dzięki uprzejmości i dobremu sercu pana F. Kamińskiego (dziękujemy) przejazd był darmowy. Zajęcia praktyczne zawsze na dłużej pozostaną w pamięci.

Uczniowie na początku obejrzeli przejście graniczne, gdzie mogli podziwiać pracę strażników granicznych. Rzeczowym komentarzem specyfiki tej pracy był film instruktażowy, który został wyświetlony na miejscu i omówiony przez oprowadzającą grupę Hannę Kościńską. Następnie gimnazjaliści skrupulatnie zwiedzali budynek strażnicy, która znajduje się w w mieście. Chłopcom szczególnie podobały się quady, samochody i sprzęt, który wszyscy mogli dokładnie obejrzeć.

Cała wycieczka cieszyła się wielkim zainteresowaniem uczniów, którzy mogli z bliska przyjrzeć się pracy funkcjonariuszy Straży Granicznej. Nad bezpieczeństwem i prawidłowym przebiegiem wycieczki czuwały: Ewa Strzelecka, która była jej organizatorem, oraz wychowawczynie Krystyna Arciuch, Małgorzata Pawelska i Grażyna Pietruszewska. Podziękowania należą się także kierowcy Januszowi Hryniewiczowi, który poświęcił swój czas i z cierpliwością czekał na wycieczkowiczów.