Od 16 20 czerwca w Zespole Szkół w Grabowie odbyły się prezentacje projektów przygotowanych przez uczniów klas I i II gimnazjum. Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie szkoły z ciekawością przyglądali się przedstawionym efektom ich prac. Uczniowie pokazali słowne i multimedialne prezentacje m. in. na temat:

• „Jak reprezentujesz szkołę w środowisku?" - pod kierunkiem Pauliny Brol
  • „Czy matematyka jest przydatna w życiu codziennym?" - pod kierunkiem Małgorzaty Abramowicz
  • „Zycie i twórczość Fryderyka Chopina" - pod kierunkiem Agnieszki Olszewskiej
  • „Muzyka POP" - pod kierunkiem Agnieszki Olszewskiej
  • „Muzyka poważna (klasyczna)" - pod kierunkiem Agnieszki Olszewskiej
  • „Co warto zobaczyć w Moskwie?" - pod kierunkiem Małgorzaty Pawelskiej
  • „Czy historia jest zapisana w ludzkiej pamięci i jak można ocalić ją od zapomnienia?" - pod kierunkiem Lecha Wronowskiego

Osoby odpowiedzialne za projekty podeszły do powierzonego zadania z dużym zaangażowaniem i sumiennością. Nauczanie metodą projektu ma na celu rozwinięcie umiejętności planowania i organizowania własnego warsztatu pracy.