Rok szkolny 2010/2011 został ogłoszony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej „Rokiem Odkrywania Talentów". Wymiernym efektem tej inicjatywy miało być stworzenie na stronie internetowej Ministerstwa (www.roktalentow.men.gov.pl) ogólnopolskiej mapy szkolnych i pozaszkolnych miejsc odkrywania talentów, promującej instytucje i organizacje wspierające uzdolnienia dzieci i młodzieży. Umieszczenie na tej mapie jest ściśle związane z przyznaniem tytułu „Miejsce Odkrywania Talentów" lub „Szkoła Odkrywców Talentów". Po konsultacji z dyrekcją i dzięki pracy oraz pomocy nauczycieli wypełniłam wniosek kwalifikacyjny, gdzie przedstawiłam nasze działania i ich efekty.

Pragnę ogłosić, że od wtorku Szkoła Podstawowa nr 2 w Gołdapi znajduje się na ogólnopolskiej mapie Szkół Odkrywców Talentów i nosi zaszczytny tytuł „Szkoła Odkrywców Talentów".

mgr Anna Budzińska