Uczniowie klasy Ib z opiekunką Beatą Galińską uczestniczyli w Dniach Otwartych Straży Granicznej w Gołdapi, które odbyły się 17 czerwca 2011r. Główną atrakcją była wycieczka po terenie placówki. Dzieci uczestniczyły w pokazie tresury psów. Obejrzały sprzęt i różne samochody wykorzystywane przez funkcjonariuszy. Widziały też pokaz jazdy pojazdami terenowymi, głównie quadami. Zapoznały się z wyglądem mundurów, słupów granicznych, map.

Wizyta w Placówce Straży Granicznej była dla dzieci niezwykłą lekcją. Poznały one pracę funkcjonariuszy i zadawały pytania dotyczące ich zawodu. Niestety, znowu przeszkodził nam deszcz, jednak maluchy jak zwykle spisały się na medal. Dziękujemy funkcjonariuszom Straży Granicznej za zaproszenie na wspaniały pokaz. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz się spotkamy.