Choć ludzie dbają o przyrodę, nie wyrzucają papierków na ulicę, nie wyrzucają butelek do lasu to i tak w naszych lasach czy na ulicach jest często brudno. Śmiecą najprawdopodobniej krasnoludki, po których ludzie muszą sprzątać. Od osiemnastu lat w Polsce organizowana jest akcja „Sprzątanie świata". Od dziesięciu aktywnie włączają się do niej uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Gołdapi.


mówi Alina Oleszczuk, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 2
Jeśli nie widzisz odtwarzacza, kliknij tutaj

Tegoroczna akcja odbyła się w Gołdapi dziś. Na początku kilkanaście minut po godzinie 8 uczniowie z młodszych klas spotkali się w sali gimnastycznej z dyrektorem szkoły Stefanem Piechem oraz policjantką Magdaleną Kaźmierczak. Funkcjonariuszka przypomniała dzieciom kilka podstawowych zasad poruszania się po drodze. Następnie dzieci wybrały się w teren, aby posprzątać świat. Każda klasa dostała swój rewir, który przeczesany został bardzo dokładnie. Wspólna praca zakończyła się ogniskiem przy leśniczówce.

Celem akcji jest budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej Polaków oraz ich odpowiedzialności za środowisko naturalne. Hasłem przewodnim tegorocznej akcji „Sprzątania Świata - Polska 2011" jest "Lasy to życie - chrońmy je".

 

Jesteśmy na Google News - obserwuj nas!