Tegoroczna akcja „Sprzątanie Świata" miała na celu uświadomienie dzieciom znaczenia lasów w życiu człowieka. Znaczenie to jest ogromne, więc aby móc podziwiać piękno drzew i nadal korzystać z ich dobrodziejstw, należy przede wszystkim zadbać o czystość tych terenów. Aby dowiedzieć się jak najwięcej na ten temat, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 udali się wraz z opiekunami do siedziby Nadleśnictwa Gołdap.

W deszczowy poniedziałkowy poranek dzieci z klas IIb i IIc wysłuchały niezwykle ciekawych informacji na temat zwierząt i roślin znajdujących się w lesie. Zaciekawiło je to, jak ogromny wpływ na żywe organizmy ma każda ingerencja człowieka. Dzieci obejrzały film na temat odpowiedniego zachowania się w lesie i doskonale poradziły sobie z odpowiedziami dotyczącymi prawidłowego postępowania w tym miejscu. Zdobytą wiedzę utrwaliły podczas wykonywania rysunków zawiązanych z tematem. Za swoją aktywność uczniowie otrzymali upominki.

Tego rodzaju zajęcia stanowią ważny element budowania świadomości ekologicznej dzieci. Wiedza najmłodszych o tym, jak dbać o czystość środowiska zaowocuje w przyszłości. Dziękujemy więc za umożliwienie dzieciom uczestniczenia w tym przedsięwzięciu i czekamy z niecierpliwością na kolejną akcję sprzątania świata.