W dniach 19-20 września uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Jabłońskich wzięli udział w akcji „Sprzątanie Świata" pod hasłem „Lasy to życie - chrońmy je".

W ramach akcji dzieci z klas III-IV zorganizowały happening ekologiczny manifestując, aby nie zaśmiecać lasu i go chronić. Uczniowie z klas I-VI z wielkim zaangażowaniem wyszukiwali odpadów i dokładnie sprzątali przydzielone im tereny. Posprzątano podwórko wokół szkoły, pobocza dróg do Wronek, Jabłońskich oraz teren przy nasypie kolejowym, gdzie odnaleziono dzikie wysypisko. Uwieńczeniem pracy wszystkich uczniów były worki pełne śmieci (10szt.) złożone obok szkoły. Na zakończenie akcji odbyło się ognisko.

„Sprzątanie Świata" jest akcją bardzo potrzebną gdyż zachęca ludzi do działania oraz uczy odpowiedzialności.