W piękną, słoneczną i ostatnią letnią sobotę września dzieci z klasy 2a Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi wyjechały autokarem na wycieczkę po Mazurach. Jej trasa przebiegała przez Węgorzewo, Mikołajki, Kadzidłowo i Ryn.

W Węgorzewie dzieci spotkały się na drugiej „lekcji z pasją" z Dariuszem Kralem - żeglarzem, który oprowadził je po porcie Keja i pokazał fragment jeziora Mamry. Dzieciom najbardziej podobały się cumujące w porcie jachty. W Mikołajkach podziwiały statki na jeziorze, fontannę Neptuna i piękny krajobraz nad Jeziorem Mikołajskim. W Kadzidłowie, w sercu Puszczy Piskiej, dzieci zwiedzały Park Dzikich Zwierząt. Podziwiały w nim różne gatunki zwierząt, ale największe zainteresowanie wzbudziło stado danieli. W czasie wędrówki po parku dzieci fotografowały ciekawe okazy zwierząt, siebie i swoich rodziców. W drodze powrotnej grupa zatrzymała się w Rynie w domu letniskowym państwa Jaźwińskich. Tu, dzięki pomocy rodziców i opiekunów, posiliły się i odpoczęły. W drodze do autokaru podziwiały Jezioro Ryńskie, plażę oraz domy na wodzie.

Wycieczka była bardzo atrakcyjna. Dzieciaki zobaczyły cudowne mazurskie miasteczka, wspaniale odpoczęły. Wszystko to było możliwe dzięki sponsorowi Józefowi Brzezińskiemu z Gołdapi. Dziękujemy za dar i serce!

uczniowie kl. 2a z wychowawczynią Małgorzatą Chojnowską