W miniony piątek (23/09) przedszkolaki z Zespołu Szkół w Grabowie wybrały się w odwiedziny do placówki Straży Granicznej w Baniach Mazurskich. Dzieci zostały ciepło przyjęte przez funkcjonariuszy, którzy cierpliwie i z uśmiechem prezentowali miejsce swojej pracy oraz sprzęt, którego używają na co dzień.

Dzieci obejrzały placówkę, mogły zwiedzić pomieszczenia dla zatrzymanych, gabinet lekarski. Następnie podziwiały motory i samochody, były pamiątkowe zdjęcia na quadzie. Na koniec wycieczki wyświetlono krótki film o pracy tej służby granicznej. 3-4-latki, 5-latki i 6-latki były zachwycone tym, co zobaczyły. Z wypiekami na twarzy wracały szczęśliwe do przedszkola.

Serdeczne podziękowania funkcjonariuszom z Bań Mazurskich za tak miłe przyjęcie i możliwość poznania ich pracy.