Znane osobistości w naszym mieście? Trzeba to wykorzystać! Jak twierdzi nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi Beata Galińska, tak właśnie pomyślała, gdy się dowiedziała, że w Gołdapi odbywać się będą kolejne zawody wędkarskie aktorów w Leśnym Zakątku. Przeprowadziła kilka rozmów i udało się! Dziś szkołę odwiedził znany m.in. z prowadzenia Panoramy w TVP2 Andrzej Turski.

Dziennikarz spotkał się z uczniami klas IIa i IIb oraz z dziećmi ze szkolnego kółka dziennikarskiego. Gdy na początku pani nauczycielka zapytała najmłodszych, jak się ich gość nazywa, padały różne nazwiska, nawet... że Donald Tusk. Jednak jak dało się zauważyć, każde kojarzyło Andrzeja Turskiego z telewizją. Dzieci pytały dziennikarza m.in. o to, czy ma tremę będąc przed kamerą, jakie ma pasje, a także ile zarabia. Andrzej Turski przeczytał również dzieciom bajkę, a na koniec spotkania rozdawał autografy.